Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomePortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kiseli krastavci

Go down 
2 posters
AutorPoruka
Sonja
Admin
Sonja


Broj komentara : 1500
Join date : 2009-09-29
Age : 51
Mjesto : Toronto

Kiseli krastavci Empty
KomentarNaslov komentara: Kiseli krastavci   Kiseli krastavci EmptyThu Oct 01, 2009 2:18 pm

50 malih krastavaca
50 gr soli
1 l začinjenog sirćeta
2,5 dl vode
2 kašike bibera u zrnu
2 lovorova lista
1 kašika šećera


Krastavce operite i ocedite, a onda ih posolite. Neka odstoje poklopljeni 24 sata. Osušite ih krpom i složite u lonac. Prokuvajte vodu i sirće i prelijte krastavce. Posle dva dana odlijte sirće i oceđene krastavce složite u tegle. Sirće zakuvajte sa biberom, razmrvljenim lovorom i šećerom pa zalijte krastavce. Dobro zatvorite.
Na vrh Go down
Mima

Mima


Broj komentara : 68
Join date : 2009-09-30
Age : 64

Kiseli krastavci Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kiseli krastavci   Kiseli krastavci EmptyTue Oct 12, 2010 1:47 pm

ovo je moj recept za staljanje krastavaca...a isto tako stavljam i papriku....malo su vece kolicine....

1 litar sirceta
3 litre vode
300 grama secera
200 grama soli
1 konzervans
1 vinobran

...prokuvati i ostaviti da se ohladi...u medjuvremenu krastavcice dobro oprati i naredjati u flasu....kad se kiselina ohladi samo ih naliti i zatvoriti...mozete dodati po ukusu i zacine...ja sam stavila samo biber u zrnu...onako ubacila u flasu...mogu reci da su super...vec sam ih isprobala...

...isto tako sam stavila i papriku...ali je razlika sto sam dok sam smesu (kiselinu) kuvala...ociscene i oprane paprike spustala u tu kiselinu da se malo probare...ali samo malo...vadila ih u sud i pokrila da se malo opuste......kad su se ohladile i one i kiselina redjala ih u flase i istom kiselinom u kojoj su kuvena nalila...i zatvorila....

...ovako se moze stavljati i karfiol,mesana salata...i sve ostalo sto zelite...meni se jako svidja a jako je jednostavno...
Na vrh Go down
http://bnetigaonica.runboard.com/
 
Kiseli krastavci
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Kiseli krastavci...
» Kiseli kupus

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
 :: ZIMNICA :: Slana i kisela zimnica-
Idi na: